Relacje w mediach

W tym miejscu publikujemy informacje o relacjach w różnych mediach, w których ukazują się rodzice, opiekunowie, terapeuci poruszający tematy związane z zespołem Cri du Chat.

Zespół Kociego Krzyku-©Dawid Stube

To piękna, poruszająca i głęboka historia o miłości i absolutnemu oddaniu matki do Igora, syna cierpiącego na wyjątkowo rzadką, genetyczną chorobę nazywaną Zespołem Kociego Krzyku. Wybrane zdjęcia z tego długoterminowego materiału ułożyłem na linii czasu, pragnąc szczególnie podkreślić codzienny, nieomal heroiczny wysiłek mamy, aby 18 letniemu chłopcu dać poczucie dziecka zaopiekowanego.

Koci świat Mii – Cri du Chat

Mia Stachowiak z Poznania przyszła na świat 21 lutego 2017 roku. Jest jednym z dwojga dzieci w Poznaniu i ponad setki w Polsce cierpiących na zespół kociego krzyku. Z rodzicami dziewczynki, Jakubem i Agnieszką Stachowiakami rozmawia Paulina Szymańska.

Ida urodziła się z zespołem kociego krzyku. „Prócz rehabilitacji stawiamy na miłość”

Mama i babcia Idy prowadzą bloga „Jak idzie Idzie”, na którym dzielą się sukcesami i trudnościami, a także przybliżają czytelnikom, czym jest zespół kociego krzyku.

Mikołaj cierpi na zespół kociego krzyku. „Patrzenie na niego wzrusza każdego dnia”

Mikołaj Muchowski to dzielny, mały człowiek, który każdego dnia pokonuje swoje słabości. Chłopiec cierpi bowiem na rzadką chorobę – zespół kociego krzyku. Poznajcie jego poruszającą historię i siłę walki.

Emilka i delfinoterapia w „Pytanie na śniadanie” TVP2, 7.05.2012

Relacja rodziców Emilki z pobytu na delfinoterapii w Island Dolphin Care na Florydzie (USA). W czasie zajęć w wodzie wykonywanych jest kilkanaście różnych ćwiczeń z delfinem, więc fizyczny kontakt ze zwierzęciem jest ciągły. W czasie zajęć Emilka dotykała delfiny, trzymała za płetwy, głaskała, pływała na brzuchu delfinów.

Island Dolphin Care w Polsce. Delfinoterapia w „Kawa czy herbata” 7.02.2012

Felieton Tomasza Wolnego wyemitowany w „Kawa czy herbata” 7 lutego 2012 r. o delfinoterapii Emilki w Island Dolphin Care w Key largo na Florydzie. Autor trafił w samo sedno i świetnie pokazał sens takiej terapii. Emilka występująca w tym materiale zrobiła w czasie zajęć ogromne postępy.

Tłumaczenie strony / Translate page »