Książki motywacyjne dla rodziców

Bycie rodzicem i wychowywanie dziecka z niepełnosprawnością, sprawia że, wyruszamy w nieznaną dotąd drogę, pełną lęku, strachu, niepewności. Stajemy się uczestnikami cywilizacyjnego eksperymentu, który cechuje się cierpieniem, walką i trudnościami właściwymi ludzkiej egzystencji. Zbyt wielu z nas daje się zdominować codziennym problemom. Idziemy przez życie szamocząc się i jęcząc, z uczuciem zmęczonego oburzenia na to, co wydaje się nam złośliwością losu. Wchodzimy na drogę życiową która jest trudna, ale za to może być pełna radości, nadziei i zwycięstwa. Drogi rodzicu, opiekunie, mały krok może zmienić Twoje życie, dlatego przedstawiamy Ci propozycje różnych publikacji książkowych, które mogą być dla Ciebie wsparciem. Wykorzystaj swój potencjał, zyskaj zdrowie i energię życiową.


Potęga podświadomości

Wydawnictwo: Świat Książki, Autor: Joseph Murphy
Rok wydania: 2020, Ilość stron: 336
Jeśli chcecie przeczytać jeden z najlepszych poradników motywacyjnych, który dotyka bardzo wielu aspektów życia ludzkiego i służy pomocą w wielu sytuacjach życiowych, to koniecznie musicie sięgnąć po książkę „Potęga podświadomości”. Książka mówi o tym, że wiara bez zastrzeżeń powoduje osiągnięcie zamierzonego celu, że nie należy nigdy wątpić, a wytrwałe dążenie do swoich marzeń jest niezwykle cenną cechą każdego człowieka. W książce są zaprezentowane proste, ale niezwykle skuteczne techniki, dzięki którym można usunąć psychiczne bariery i przepełnionym wiarą we własne możliwości podążać w kierunku spełnienia swojego marzenia.

Moc pozytywnego myślenia

Autor: Norman Vincent Peale
Wydawnictwo: Studio Emka
Rok wydania: 2018, Ilość stron: 328
„Moc pozytywnego myślenia” to przede wszystkim przestrzeń na odnalezienie swej wiary i wypełnienie nią wnętrza, dotąd zamieszkałego przez lęk. Peale wskazuje jak, wprowadzić do życia codziennego plan motywacyjny, a jednocześnie skupić się na duchowości. Zachęca do stosowania zaproponowanych przez niego technik, np.: przy ćwiczeniu milczenia, zrywaniu z nawykiem denerwowania się, czy też ograniczeniu skłonności do irytowania się. Pewnie zastanawiasz się, jak w tym wszystkim doszukiwać się Boga? Otóż to proste, w książce oprócz cytatów z Biblii dostrzeżesz wskazówki, dzięki którym zawierzysz mu zarówno swoje troski, jak i radości.

Zyskaj zdrowie i energię życiową. Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości. Tom 4

Wydawnictwo: Rebis, Autor: Joseph Murphy
Seria: Wykorzystaj swój potencjał przez potęgę podświadomości
Rok wydania: 2017, Ilość stron: 312
Nikt nie jest skazany na brak szczęścia, lęk i zmartwienia, życie w ubóstwie ani problemy ze zdrowiem. Masz moc pokonywania przeciwności losu i osiągania szczęścia, harmonii i dobrobytu. Masz w sobie siłę, żeby wzbogacić własne życie. Sposób myślenia i wzorce zapisane w podświadomości kształtują nasze życie. J. Murphy uczy, jak skutecznie wpływać na podświadomość i zmieniać szkodliwe nawyki myślowe, które mogą prowadzić nawet do poważnych schorzeń. Pokazuje, jak siłą pozytywnego myślenia i odpowiednich afirmacji przezwyciężać wszelkie dolegliwości fizyczne, a także psychiczne. Udowadnia, że w naszym wnętrzu drzemie moc pokonywania dręczących nas chorób oraz zwiększania swej witalności, aby wieść pełniejsze i szczęśliwsze życie.

Filozofia kaizen jak mały krok może zmienić twoje życie

Autor: Robert Maurer
Wydawnictwo: Sensus
Rok wydania: 2019, Ilość stron: 160
Nawet najdłuższa podróż zaczyna się od jednego kroku. Pragniesz udoskonalić swoje życie, ale każda zmiana Cię paraliżuje? Nie masz siły ani czasu, by zadbać o polepszenie jakości własnych dni? Masz serce przepełnione marzeniami, lecz coś nie pozwala Ci w pełni ich zrealizować? Najwyższa pora poznać potęgę drobnych kroczków. „To pozycja o wielkiej sile przekonywania, opisująca bardzo spokojny i zrównoważony sposób radzenia sobie z codziennymi problemami. Po jej przeczytaniu nie sposób nie pozwolić sobie na oddech ulgi.”

Lista obecności. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci

Wydawnictwo: Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa
Rok wydania: 2017, Ilość stron: 227, Praca zbiorowa

„Lista obecności 2017”, to rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci. To kontynuacja wcześniejszego wydawnictwa o podobnym tytule autorstwa prof. Elżbiety Zakrzewskiej-Manterys , które ukazało się w 2011 roku. Tym razem z ojcami rozmawiały też zawodowe dziennikarki. Autorką czterech z nich i redaktorką całości jest reporterka i pisarka Judyta Sierakowska. wysuwają się ojcowie, ich kariery, osiągnięcia, przemyślenia i emocje. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci pokazują, jak wokół osób słabszych tworzy się przyjazna, solidarna wspólnota.

PEŁNA MOC MARZEŃ

Autor: Jacek Walkiewicz, jest psychologiem, trenerem oraz mówcą motywacyjnym
Rok wydania: 2020, Liczba stron: 152
Wydawnictwo: VF Books
Książka PEŁNA MOC MARZEŃ zabiera młodego czytelnika na pokład samolotu, którym odbędzie niezwykłą podróż w towarzystwie doświadczonego pilota i czterech bohaterów – Leo, Wyderki, Boberki i Goldasia. Wspólnie wdrapią się na góry życia, obejrzą wulkany emocji, przewędrują krainę różnorodności, odwiedzą wyspy Szczęściolandii i krainę zbiegów okoliczności. Po drodze będą rozmawiać, żartować (niekiedy sobie docinać), a głównie zastanawiać się nad tym, o czym marzą i jak te marzenia zrealizować. Jest to więc przede wszystkim podróż w głąb siebie – poznawanie swoich pragnień i emocji, budowanie poczucia tożsamości i własnej wartości, które wyposażą dzieci w umiejętności niezbędne w dorosłym życiu.

Tłumaczenie strony / Translate page »